Marina: ‘Ik ben 30 jaar getrouwd geweest. Ons hele huwelijk waren er veel ruzies. Ik was diep ongelukkig. Maar ik durfde de stap nooit te zetten om bij mijn man weg te gaan.’
‘Mijn man vertelde mij dat ik het alleen niet zou redden, ik geloofde hem. Ik werkte nauwelijks en was dus afhankelijk van hem. Ik was bang voor het onbekende.
Op een dag ontstond er een ruzie. Ik had het nooit verwacht, maar ineens kreeg ik een klap van hem. Kort daarna was mijn zus bij ons en begon hij ruzie met haar te maken, hij schreeuwde tegen haar. Voor mij was dit de grens, ik moest weg bij hem.
‘Alles is is nu geregeld en ik ga het nu zelf doen!’
Via mijn huisarts kwam ik bij het Sociaal wijkteam. Daar ben ik door Willemijn stap voor stap geholpen. Ik kwam heel snel aan een eigen woning. Nu hoop ik snel te kunnen gaan werken, zodat ik niet langer mijn uitkering nodig heb. Willemijn is nog een paar keer langs geweest. Ze luistert dan naar hoe het met me gaat en helpt me met de financiën. Alles is nu geregeld en ik ga het nu zelf doen!’





